پترو صنعت آنارام
لاله زار- ساختمان بوشهری-طبقه دوم- پ 66

چرا محصولات ضد انفجار ما ؟

مشاوره رایگان

شرکت پترو صنعت آنارام بهره گیری از متخصصانی با تجربه ، به شما در زمینه خرید تجهیزات ضد انفجارو لوازم ضد انفجار مشاوره ی رایگان را ارائه می دهند

کیفیت محصولات

محصولات ضد انفجار شرکت پترو صنعت آنارام دارای ضمانت اصل و سلامت فیزیکی می باشند و کلیه محصولات دارای خدمات پس از فروش می باشند

ارسال سریع و تحویل به موقع کالا

شرکت پترو صنعت آنارام کلیه تجهیزات ضد انفجار و لوازم ضد انفجار خود را در سریع ترین زمان ممکن از طریق پست ، باربری ، تعاونی و تیپاکس با توجه به درخواست خریدار ارسال می کند

لوازم ضد انفجار

چراغ ضد انفجار

چراغ ضد انفجار EX


چراغ های ضد انفجار دارای تنوع بالایی هستند. چراغ ضد انفجار تجهیزی است که در مناطق مستعد انفجار مورد استفاده قرار می گیرد. این چراغ ها به گونه ایی ساخته شده اند که در زمان اتصال کنتاکت ها، هیچ گونه جرقه ایی بین آنها ایجاد نمی گردد و یا در صورت ایجاد جرقه، و انفجار درون محفظه چراغ، هیچ گونه کمپرس محترق شده ایی به فضای بیرون راه پیدا نکند و باعث انفجار محیط نگردد. چراغ های ضد انفجار را می توان به انواع مختلفی از جمله چراغ ضد انفجار دیواری ، چراغ ضد انفجار خیابانی ، چراغ ضد انفجار آویز ، چراغ ضد انفجار قابل حمل ، چراغ فلورسنت ضد انفجار تقسیم کرد.

انواع چراغ های ضد انفجار EX

چراغ دستی ضد انفجار

چراغ LED مدل HRD92

چراغ led مدل BAD85

چراغ led ضد انفجار HRD93

چراغ خیابانی ضد انفجار

چراغ led مدل BDD95

چراغ آویز ضد انفجار

چراغ تونلی ضد انفجار واروم

چراغ ضد انفجار

پروژکتور ضد انفجار EX

پروژکتورهای ضد انفجار در صنایعی مانند: نفت، گاز، پتروشیمی و کارخانه های الکل سازی که جزو صنایع حساس و مستعد انفجار هستند مورد استفاده قرار می گیرد. پروژکتور های ضد انفجار به عنوان نور افکن های های کوچک و هالوژن ها جایگزین شده است که مکان های صنعتی مثل کارخانجات، مکان های صنعتی خیلی بزرگ را با نور زیاد و روشن البته با کمترین میزان مصرف انرژی، یا ایجاد گرما استفاده می شود. ویژگی هایی مثل هزینه مناسب، قابلیت تعمیر داشتن، از ویژگی های مثبت این پروژکتور های ضد انفجار است.

باکس ضد انفجار EX

باکس های ضد انفجار یکی دیگر از تجهیزات ضد انفجار می باشد که می بایست با توجه به شرایط محیط به درستی انتخاب شود، چرا که در صورت هرگونه اشتباه باعث خطرات جبران ناپذیری می گردد. باکس ضد انفجار معمولا در سه جنس مختلف تولید می گردند : باکس استیل ضد انفجار ، باکس آلومینیوم ضد انفجار ، باکس باکالیت ضد انفجار . قیمت باکس ضد انفجار به صورت خام قیمت مشخصی است ولی به دلیل اینکه در کارایی های مختلف باکس ضد انفجار به صورت سفارشی ساخته می شود پارامتر های مشخصی در قیمت تمام شده باکس ضد انفجار تاثیر گذارند.

باکس ضد انفجار

انواع باکس ضدانفجار EX

باکس های ضد انفجار استیل مدل Ex e

باکس ضد انفجار مدل cortem

باکس ضد انفجار باکالیت BXT8050 | Ex e II T6

جانکشن باکس ضد انفجار پالازولی

باکس های ضد انفجار استیل مدل Ex e

جانکشن باکس ضد انفجار باکالیت

باکس ضد انفجار BXT – IIB | Ex d IIB

جانکشن باکس ضد انفجار BHD51

باکس ضد انفجار

گلند ضد انفجار EX

گلند ضد انفجار جهت اتصال انتهای کابل به تابلو ، محفظه روشنایی برق و یا جعبه توزیع استفاده میگردد. گلند ضد انفجار به گونه ی است که پس از ورود کابل به داخل گلند ضد انفجار توسط واشر محافظ تعبیه شده در گلند، جلوگیری میکند از ورود گرد و غبار و آب و همچنین گلند جلوگیری می کند از آسیب دیدگی کابل در تماس با بدنه تابلو یا جعبه توزیع که گاهی بدنه آماده شده در زمان تولید جهت ورود کابل تیز و برنده هستند که در صورت عدم استفاده از گلند ضد انفجار ، امکان پارگی کابل ها و آسیب دیدگی در مدت زمان طولانی یا در زمان نصب وجود دارد. در فضاهایی که تابش نور آفتاب وجود دارد به علت مقاومت بالای فلز در برابر تابش نور آفتاب از گلند فلزی ضد انفجار استفاده میگرددکه معمولا در 2 جنس برنج و استیل قابل ارائه می باشد.

انواع گلند ضدانفجار EX

گلند ضد انفجار Bimed

گلند CMP (ضد انفجار و صنعتی)

گلند Hawke

گلند ماشین سازی شمال

آژیر ضد انفجار EX

آژیر ضد انفجار یکی از محصولات ضد انفجار است . آژیر ضد انفجار معمولا در رنگ های قرمز ، زرد و آبی موجود است . آژیرهای ضد انفجار مجهز به فلشر هستند .
باکس ضد انفجار
باکس ضد انفجار

مهتابی ضد انفجار EX

مهتابی های ضد انفجار از تجهیزات جدایی ناپذیر مناطق مستعد انفجار می باشند که اگر بر حسب نوع نیاز انتخاب شوند علاوه بر تامین امنیت محیط، از نظر اقتصادی نیز می توان انتخاب مناسبی داشت. مهتابی های ضد انفجار معمولا در سه رنج استاندارد 18 و 36 و 58 وات تولید می شوند. روش های نصب مهتابی ضد انفجار شامل نصب سقفی، نصب به صورت آویز، نصب با زاوایه، نصب به پایه که هر کدام تجهیزات نصب مربوط به خود را دارند و قیمت آنها نیز متفاوت می باشد

انواع مهتابی ضدانفجار EX

مهتابی ضد انفجار

مهتابی ضد انفجار واروم

مهتابی Ex-de-IIC

مهتابی فلزی bay51-d

مهتابی استیل ZONE 1 – 2

مهتابی فلزی ضد انفجار

مهتابی ضد انفجار BAY-H

مهتابی ضد انفجار پالازولی

کلید و پریز ضد انفجار EX

کلید و پریز ضد انفجار یا سوکت پلاگ های ضد انفجار جزو تجهیزات نصب می باشند که می بایست با توجه به منطقه عملیاتی و میزان آمپر و ولتاژ مورد استفاده به درستی انتخاب شوند. کلید های ضد انفجار در انواع مختلفی موجود است  از جمله : کلید ضد انفجار تک پل ، کلید ضد انفجار تغییر حالت ، کلید لیمیت سویچ ضد انفجار ، کلید فشاری ضد انفجار ، کلید قارچی ضد انفجار ، کلید گردشی ضد انفجار ، کلید قفل شونده ی ضد انفجار . جهت اطلاع از قیمت کلید ضد انفجار و مشاوره فنی رایگان و فروش کلید ضد انفجار با کارشناسان ما تماس بگیرید.
باکس ضد انفجار

انواع کلید و پریز ضدانفجار EX

کلید ضد انفجار الکتروموتور

کلید پالازولی (صفر و یک)

کلید قارچی ضد انفجار

کلید تک پل ضد انفجار

بالاست ضد انفجار

بالاست ضد انفجار EX

بالاست الکترونیکی ضد انفجار برای محیط مستعد انفجار(یعنی دارای ذرات و گازهای قابل اشتعال می باشد) ( پالایشگاه های گاز و نفت ، بیمارستان ها و اتاق عمل ، نیروگاههای گازی ، جایگاه سوخت و …. ) طراحی و تولید می شود. بالاست های الکترونیکی ضد انفجار سبب گرم شدن فیلامان لامپ می شود، هم امر سبب می گردد در زمان که کلید زنی برای روشن کردن چراغ بیشتر می شود، به علت پیش گرم فیلامان ها توسط بالاست الکترونی ضد انفجار، عمر مهتابی ها بیشتر شود.

تجهیزات ضد انفجار چیست

تجهیزات ضد انفجار

استفاده از تجهیزات الکتریکی در برخی از مراکز صنعتی از قبیل صنایع نفت وگاز، پتروشیمی، داروسازی، رنگ سازی و به طور کلی هر محیطی که گازها و غبارات قابل انفجار وجود دارد، میتواند خطراتی به همراه بیاورد.برای جلوگیری از این حوادث از تجهیزاتی استفاده میکنند که اصطلاحا تجهیزات ضد انفجار نامیده میشود.تجهیزات ضد انفجار تمهیدات حفاظتی لازم را در برابر شوک الکتریکی،جرقه،پدیده شکست القایی و ... در شرایط معمولی یا در زمان خطر برای تاسیسات و دستگاه ها فراهم کرده است.
انفجار به دلیل عدم استفاده از تجهیزات ضد انفجار بارها باعث حوادثی در معادن و پالایشگاه ها و یا کارخانجات شده است.
شرایط ایجاد یک اشتعال
1) اکسیژن هوا به قدر کافی موجود باشد.
2) درجه حرارت لازم برای اشتعال ماده که می‌تواند توسط شعله، قوس، جرقه، سطوح داغ یا هر منبع انرژی دیگر تامین شود.
تعریف انفجار
تبدیل سریع هر یک از حالت های ماده (جامد،مایع،گاز) به گاز به شرط وجود دو شرط بالا در کسری از ثانیه را انفجار
میگویند.

محیط قابل انفجار

محیط قابل انفجار، محیطی است که از مواد قابل انفجار و اکسیژن مملو باشد.
تجهیزات و ادواتی که در صنعت به کار برده میشود، باید با فضای عملیاتی آن صنعت سازگار باشد تا بتوان بدون ایجاد خطر از آن استفاده کرد. بنابراین باید علاوه بر این که در انتخاب پارامترهای دستی دستگاه ها از قبیل ولتاژ،آمپر و ...دقت میشود،بدنه ای که قطعات برقی در آن جاسازی شده اند نیز می بایست متناسب با آن منطقه عملیاتی انتخاب شود.
محدوده قابل انفجار در یک ترکیب قابل اشتعال
برای ایجاد انفجار در یک محیط قابل اشتعال، می بایست گاز مزبور به نسبت لازم با هوا یا اکسیژن ترکیب شود و این مخلوط به اندازه کافی اطراف تاسیسات برقی را فرا بگیرد.
حد پایین این محدوده یا زیر این محدوده حد پایین انفجارLOWER EXPLOSION LIMIT LEL
و فصل مشترک این محدوده یا بالاتر از آن حد بالای انفجارUPPER EXPLOSION LIMIT UEL نامیده میشود.
در زیر این محدوده، مقدار گاز در قیاس با هوا ، به اندازه ای نیست که ترکیب این دو، قابلیت انفجار پیدا کند و بالای این محدوده،مقدار هوا در قیاس با حجم ماده ی آتشگیر به اندازه ای نیست که ترکیب آن دو قابلیت انفجار را داشته باشد.
چنانچه نسبت هریک از این دو حد به میزان مناسب برسد ، می تواند ترکیب را به یک جو مستعد انفجار تبدیل نماید.

انواع عوامل اشتعال زا

عوامل اشتعالی که ممکن است سبب یک انفجار شود عبارت است از:
الف- قوس های الکتریکی و جرقه های الکتریکی
قوس های الکتریکی ناشی از تاثیرات کنتاکت ها
جرقه های ناشی از شل بودن اتصالات الکتریکی
تخلیه بار های الکترو استاتیک
ایجاد جرقه در حالت آسیب دیدگی یا قطع شدن کابل ها
جریان های اتصالات کوتاه
صاعقه
ب- جرقه های مکانیکی ناشی از اصطکاک ، ضربه . یا سایش
سنگ فرز
جوشکاری
پ- سطوح داغ ناشی از عملکرد تجهیزات مکانیکی یا الکتریکی.
ت- بارهای الکترو استاتیکی ناشی از تاثیر یک پروسه جدا سازی و یا تزریق که حداقل با یک ماده قابل شارژ درگیر شده باشد
پر و خالی کردن مایعات پودری و …..
ث- منابع دیگر مانند:
امواج الکترو مغناطیسی
امواج مافوق صوت
تشعشعات مادون قرمز
گروه‌های انفجاری
تجهیزات الکتریکی حفاظت ضد انفجاری به دو گروه کلی تقسیم می‌شوند:
گروه I: تجهیزات الکتریکی برای معادن
گروهII: تجهیزات الکتریکی برای سایر مناطق خطرناک
تجهیزات الکتریکی گروه II خود به گروه‌های IIC ,IIB ,IIA تقسیم بندی می‌شوند. این تقسیم بندی براساس خطرناکی گازها و غبارها میباشد. تجهیزات گروه IIC برای استفاده در اغلب جوهای انفجاری خطرناک مناسب است و می‌تواند گروه‌های گازی IIA ,IIB را پوشش دهد. همچنین تجهیزات گروه IIB قابلیت پوشش دهی گروه IIA را دارند ولی عکس این قضیه ممکن نیست.

روش های حفاظتی در تجهیزات ضد انفجار درمناطق مستعد خطر

محافطت نوع D یا ضد شعله Flameproof_Enclosure
در محافظت نوع d محفظه ها طوری طراحی شده اند که بدون شعله ور ساختن محیط اطراف و یا آسیب رساندن به آن میتوانند در برابر انفجار داخلی گازها و بخارهای قابل اشتعالی که ممکن است به آن ها وارد شود، مقاوم باشند.
بنابراین این محفظه ها علاوه بر مقاومت، باید تمام قطعات متصل به آن ها نظیر لولای درپوش و ورودی کابلها به اندازه لازم محکم ، مقاوم و بدون نفوذ وصل شده باشند تا ویژگی های ذکرشده را داشته باشند این محفظه ها در کارخانه های سازنده تا 4 برابر فشار انفجار آزمایش میشوند.
ضمناً طراحی این محفظه ها طوری است که در هنگام انفجار در داخل آن ها حرارت به وجود آمده بر روی کلیه سطوح خارجی بطور یکنواخت پخش میشود تا از اشتعال ویا انفجار گازهای موجود در محیط مستعد خطر اطراف محفظه، جلوگیری شود. وجود یکنواختی امواج و عدم وجود سطح تیز ومثلثی شکل روی این محفظه ها بسیار مهم است.

این محفظه ها علاوه بر آزمایش های الکتریکی باید 7 آزمایش را برای گرفتن تاییدیه با موفقیت طی کنند:
مقاومت در برابر ضربه
مقاومت در برابر ایجاد الکتریسیته ساکن (معمولا پوشش بدنه به صورت Powder Coated است)
مقاومت در برابر تابش اشعه ماورا بنفش ( این آزمایش مخصوص قطعات پلاستیکی میباشد زیرا این اشعه قطعات پلاستیکی را از بین میبرد.
آزمایش فشار آب یا هوا با 1.5 برابر فشار مرجع حداقل 3.5 BAR به مدت 10 ثانیه فشار مرجع و برای به بالا 4 برابر فشار مرجع
آزمایش برای مشخص شدن حداکثر دمای سطح
آزمایش فشار مرجع : در این روش گاز های حامل فشار به نسبت معینی با هوا مخلوط و با ایجاد جرقه منفجر میشود.فشار ایجاد شده به وسیله انفجار را اندازه گیری کرده و با فشار مرجع میسنجند. این آزمایش برای تعیین مقاومت داخلی به کار برده میشود.
آزمایش عدم انتقال اجزای داخلی محفظه ها به بیرون بر اثر انفجار: این آزمایش برای تعیین مقاومت کلیه قطعات انجام میشود.
همچنین داشتن گواهینامه ISO9001 نیز الزامی است.
برای جلوگیری از بالا رفتن احتمالی درجه حرارت قطعات و دستگاه های برقی داخل این نوع محفظه ها ، در شرایط عملیات عادی و تعیین ماکزیموم درجه حرارت بر روی آنها ، نیز تست ولتاژ انجام میشود که با توجه به قطعه یا نوع دستگاه تغییر میکند.جزئیات آن در استاندارد 50014 قید شده است.

حفاظت نوع e یا ایمنی مضاعف :Increase_safety
این نوع حفاظت با استفاده از مواد اولیه با کیفیت بالا، به خصوص از نظر پایداری حرارتی دقت بیشتری دارد تا مانع بروز حرارت اضافی، جرقه و یا قوس الکتریکی در زمان عملیات عادی دستگاها ها شود.
قسمت های جرقه زا در این روش نمیتوانند محافظت شوند اما وسایل و قطعات غیرجرقه زا گزینه مناسبی برای این روش هستند.
این نوع محافظت از نوع d ضعیف تر است. بنابر این میتوان در یک دستگاه قسمت های جرقه زا به روش d و بقیه قسمت ها را به روش e محافظت نمود که از نظر اقتصادی به صرفه است.
اصول اساسی انتخاب حفاظت نوع e براساس ذیل است:
استفاده از عایق های با کیفیت بالا و مطلوب
طراحی مخصوص راه های عبور هوا و فاصله خزش قسمت های گردنده برای راندمان بیشتر دستگاه مخصوصاً الکترو موتورها
اتصالات الکتریکی بسیار محکم که به راحتی شل یا از هم جدا نمی شوند
حداقل درجه حفاظت IP54

این محفظه ها علاوه بر آزمایشات الکتریکی برای گرفتن تاییدیه باید حداقل 4 آزمایش زیر را با موفقیت طی کنند:
مقاومت در برابر ضربه
مقاومت در برابر ایجاد الکتریسیته ساکن معمولا پوشش بدنه به صورت Powder Coated می باشد.
مقاومت در برابر تابش اشعه ماورابنفش این آزمایش مخصوص قطعات پلاستیکی می باشد.زیرا این اشعه قطعات پلاستیکی را از بین می برد.
آزمایش تعیین حد اکثر دمای سطح
همچنین داشتن گواهینامه ISO9001 نیز الزامی است.
در این نوع حفاظت شرایط زیر برای ترمینال ها الزامی است:
ترمینال ها نباید به هیچ وجه به خودی خود شل شوند.
باید ساختمانش طوری باشد که به هیچ وجه امکان لغزش و در رفتن هادی از زیر پیچ ها نباشد.
لبه های تیز نداشته باشد که به هادی ها صدمه بزند.
در هنگام سفت کردن پیچ ها نباید از جای خود چرخش داشته باشند یا تاب بردارند یا دفورمه شوند.
ترمینال هایی که برای سیم های با سطح مقطع حداکثر 4mm2 استفاده میشوند باید همان خواص را برای محکم گرفتن هادی های با سطح مقطع کوچکتر را داشته باشد.
در مقابل ارتعاش دستگاه و شوک مکانیکی مقاوم باشد.

حفاظت نوع de :
برخی از وسایل برقی مثل سوییچ ها، رله های مکانیکی، کنتاکتورها، نر و مادگی های اتصالات برقی به دلیل طراحی اولیه ایجاد جرق میکنند برخلاف ترمینال ها که این گونه نیستند.اگر همه این وسایل لازم باشد که در یک مجموعه قرار بگیرند، در صورت استفاده از محفظه نوع d باعث افزایش حجم محفظه و گرانی زیادی خواهد شد.در این مواقع مدارها و دستگاه ها را به دو بخش جرقه زا و غیر جرقه زا تقسیم بندی میکنند. تجهیزات برقی جرقه زا در محفظه d و تجهیزات غیر جرقه زا در محفظه e قرار میگیرد.سپس با وسایل مناسب و آب بندی های لازم به هم وصل میشود.این ترکیب de نامیده میشود.

حفاظت نوع ed:
در این نوع حفاظت، محفظه به صورت e تعریف شده است و قسمت های جرقه زا به صورت .d
نمونه آن چراغ های فلوئورسنت ضد انفجار است که در آن قسمت قطع و وصل برق سیستم در زیر در پوش چراغ، به وسیله ی زائده ای که جزئی از درپوش محسوب میشود تحت فشار قرار دارد و به محض برداشتن در پوش، فشار روی میکروسوئیچ برداشته می شود و برق قطع شده تا تعویض لامپ به آسانی و ایمن انجام شود.حفاظت میکرو سوئیچ زیر درب از نوع d و محفظه مجموعه ی چراغ و پایه های لامپ و ترمینال ها از نوع e می باشد. بالاست چراغ بر حسب طراحی میتواند با هر یک از انواع حفاظت d,e,q ویا m مورد استفاده قرار گیرد.

ZONE ها در مناطق مستعد انفجار چه معنایی دارند؟

1-اگر گاز در محیط بسیار زیاد(بیش از ۱۰۰۰ ساعت در سال) باشد، این محیط، منطقه ی انفجاری ZONE 0 محسوب می شود. مخازن سوخت جزو ZONE 0 هستند.
۲-اگر گاز در محیط به میزان متوسط ( بین ۱۰ تا ۱۰۰۰ ساعت در سال) باشد، این محیط منطقه مستعد انفجار ZONE 1 محسوب می شود. اطراف هواکش ها و درهای انبار ها جزو ZONE 1 هستند.
۳- اگر گاز در محیط به میزان کم (کمتر از ۱۰ ساعت در سال) باشد، این محیط، منطقه ZONE 2 محسوب می شود. سقف جایگاه های سوخت جزو منطقه ZONE 2 هستند.
تجهیزات ضد انفجار را میتوان به سه دسته زیر تقسیم بندی کرد:
1)تجهیزات روشنایی ضد انفجار: تجهیزات روشنایی ضد انفجار شامل انواع چراغ فلورسنت ضد انفجار، چراغ آویز ضد انفجار، بالاست ضد انفجار، چراغ دستی و چراغ قوه ضد انفجار می باشد.
2) تجهیزات الکتریکی ضد انفجار: لوازم الکتریکی ضد انفجار شامل انواع کلید پریز، سوکت پلاگ،کلید های استپ استارت، لیمیت سوییچ ها و … می باشد.
3) لوازم برقی ضد انفجار: تجهیزات ضد انفجار برقی شامل انواع تجهیزات ضد انفجار ابزار دقیق و جعبه های کنترل ضد انفجار کولر و کابین ضد انفجار، ترانسفورمر و کابین توزیع ضد انفجار و … می باشند.
چراغ ضد انفجار ex :
چراغ ضد انفجار در مناطق مستعد انفجار استفاده میشود و طوری طراحی شده اند که در زمان اتصال کنتاکت ها هیچ گونه جرقه ایی بین آنها تولید نمیشود و یا در صورت ایجاد جرقه، و انفجار درون محفظه چراغ، هیچ گونه کمپرس محترق شده ای به فضای بیرون نفوذ نمیکند و باعث انفجار در محیط نمیشود.چراغ های ضد انفجار در کلاس های منطقه مستعد انفجار zone 1 و در منطقه مستعد انفجار zone 2 دسته بندی میشوند.
چراغ های ضد انفجار در انواع LED و سازگار با انواع لامپ های متال هالید، بخار سدیم و بخار جیوه تولید میشوند.
ویژگی انواع چراغ ضد انفجار :
1- چراغ با لامپ بخار سدیم : این لامپ ها زردرنگ و برای روشنایی معابر و مکان هایی که تردد افراد زیاد نیست مناسب هستند.
2-چراغ با لامپ بخار جیوه :رنگ لامپ این چراغ ها زردرنگ اند و در معابر بسیار کاربرد دارند.
3-چراغ با لامپ متال هالید :رنگ این لامپ بسیار مایل به سفید است و کلیه اجسام در زیر این نور به رنگ طبیعی خود هستند.
باکس ضد انفجار ex : باکس ضد انفجار یکی دیگر از تجهیزات ضد انفجار است که با توجه به شرایط محیطی باید به درستی انتخاب شود.
برای انتخاب باکس ضد انفجار باید این موارد را در نظر بگیریم
۱- باکس انتخابی چه کارایی دارد ؟
۲- محیطی که قرار است باکس EX در آن نصب شود آیا محیط خورنده است یا خیر ؟
۳- نوع گاز موجود در محیط در کدام گروه گازی قرار می گیرد ؟
۴- مقدار گاز در محیط به چه میزان است؟
۵- چه تعداد سیم ورودی به باکس داریم و همچنین تعداد سیم خروجی از باکس می بایست مشخص شود؟
۶- سایز سیم های ورودی به باکس مورد نظر مشخص شود
7- سایز باکس مورد استفاده چند باشد؟
گلند ضد انفجار ex : گلند‌ کابل که رابط کابل هم نامیده میشود ابزاری است که برای اتصال و ایمنی انتهای کابل به تجهیزات مورد استفاده قر ار میگیرد. گلند ضد انفجار در قسمت ورودی تابلو نصب میشود و باعث میشود که بدنه‌ی تیز تابلو به روکش کابل ها صدمه نزند و همچنین باعث آب‌بندی تابلو و بالا بردن درجه حفاظت تابلو می‌شود.
همچنین یک گلند‌ کابل از ایجاد فشار جلوگیری می‌کند و از طریق ابزار مناسب، نوع و ویژگی‌های کابلی که برای آن طراحی شده، باعث ایجاد اتصال می شود. ممکن است گلند‌ کابل‌ها برای بستن و مهر و موم کردن کابل‌هایی که از دیوارها یا تابلو برق رد می‌شوند، استفاده شوند. گلند‌ کابل‌ها، ابزار مکانیکی ورودی کابل هستند و ممکن است از مواد متالیک‌ یا غیر متالیک‌ تولید شوند.
مهتابی ضد انفجار:
مهتابی های ضد انفجار از تجهیزات ضروری مناطق مستعد انفجار می باشند که اگر بر حسب نوع نیاز انتخاب شوند علاوه بر تامین امنیت محیط، از نظر اقتصادی نیز به صرفه هستند.
قبل از خرید مهتابی ضد انفجار باید این موارد را در نظر بگیریم:
1- این تجهیز قرار است در کدام منطقه مورد استفاده قرار گیرد؟
(منطقه zone 1 یا منطقه zone 2)
2-گاز موجود در محیط از چه نوع گازی است؟
گازها به سه گروه IIA و IIB و IIC تقسیم بندی می شوند.
3-مهتابی با چه توانی برای ما مناسب است ؟
مهتابی ها معمولا در سه رنج استاندارد 18 و 36 و 58 وات تولید می شوند.
4-نوع نصب می بایست مشخص شود.
انواع نصب عبارتند از نصب سقفی، نصب به صورت آویز، نصب با زاوایه، نصب به پایه که هر کدام تجهیزات نصب مربوط به خود را دارند و قیمت آنها نیز متفاوت می باشد.
کلید و پریز ضد انفجار:
کلید و پریز ضد انفجار یا سوکت پلاگ های ضد انفجار جزو تجهیزات نصب می باشند که می بایست با توجه به منطقه عملیاتی و میزان آمپر و ولتاژ مورد استفاده به درستی انتخاب شوند.
انواع کلید ضد انفجار :
کلید ضد انفجار در انواع تک پل ON-OFF
کلید ضد انفجار تغییر حالت
کلید لیمیت سوییچ ضد انفجار
کلید فشاری ضد انفجار
کلید قارچی ضد انفجار (Mushroom pushbutton)
کلید گردشی ضد انفجار (spring-return pushbutton)
کلید قفل شونده شد انفجار

اطلاعات تماس

لاله زار- ساختمان بوشهری-طبقه دوم- پ 66
021-36057432
021-36057432

طراحی سایت و خدمات سئو توسط تیم سئو سئو هاما

Search